неділя, 1 травня 2022 р.

Консультація для батьків на тему «Як виховати маленького патрiота»

 

Консультація для батьків

на тему

«Як  виховати маленького патрiота» 

ПІДГОТУВАЛА:

Асистент ВИХОВАТЕЛяПогребнякТ.В.



Зараз, в період нестабільності в суспільстві, виникає необхідність повернутися до кращих традицій нашого народу, до його віковим коріння, до таких вічних понять, як рід, спорідненість, Батьківщина.

Крилата фраза «Все починається з дитинства» - як не можна краще поєднується з даною тематикою. Замислюючись про витоки моральних почуттів, ми завжди звертаємося до вражень дитинства. це і рідні наспіви, і схід сонця, і дзюрчання весняних струмків. Виховання почуттів дитини з перших років життя є важливою педагогічної завданням. Дитина не народжується злим або добрим, моральним або аморальним. Те, які моральні якості розвинуться у дитини, залежить, перш за все, від батьків, педагогів і оточуючих його дорослих, від того, як вони його виховають. якими враженнями збагатять.

Дошкільний вік як період становлення особистості має свої потенційні можливості для формування вищих моральних почуттів, до яких, і ставитися почуття патріотизму.

Реалізація такої системи освіти неможлива без знань традицій своєї Батьківщини, свого краю. В основі цього складного педагогічного процесу лежить розвиток почуттів.

Поняттяпатріотизм включає в себе почуття відповідальності перед суспільством, почуття глибокої, духовної прихильності до сім'ї, дому. Батьківщині, рідної природи, толерантне ставлення до інших людей.

Патріотизм простежується в відображенні регіонального аспекту культури Уралу на основі ціннісного підходу до розуміння культурних витоків.

Ціннісно - орієнтований підхід до змісту обумовлює розкриття культурних витоків через інтеграцію видів дитячої діяльності, через засоби пізнання, що дають можливість дитині розкрити культурні традиції і самостійно демонструвати своє ставлення до неї.

У своєму навчально-тематичному плані НСД з дітьми ми проходимо теми. "Світ навколо нас" ; «Дерево добра»; «Край, в якому я живу»; «Господарі і господині». «Навіщо потрібна вода?»; "Якби не було повітря" «Мир - наш дім»; "Чи вміємо ми бачити"; "Життя людини" ; «Временагода - весна, літо, осінь, зима»;

НОД даного блоку відкривають дітям шлях до морально-сімейну сторони пізнання навколишнього світу, звертається увага дітей на його багатство, красу і різноманітність, діти вчаться бачити відміну світу, створеного руками людини, від світу природи (нерукотворного); розуміти необхідність дбайливого ставлення до всього живого, до природних багатств, як єдину можливість їх збереження. Це сприяє розвитку творчої особистості дитини

У дитячому садку у нас проходять тематичні вечори спільно з батьками. «Добрі слова і добрі справи»; «Книги - наші друзі»; «Конкурс читців». «Складання оповідань на різні теми. мій улюблений дитячий сад, чому я люблю своє місто, мої батьки найкращі »...

Почуття патріотизму багатогранно за своїм змістом. це і любов до рідних місць, і гордість за свій народ, і відчуття нерозривності з навколишнім, і бажання зберегти, примножити багатство своєї країни.

У патріотичному вихованні дітей орієнтиром в моїй педагогічній діяльності є дитяча гра, проектно - пошукова діяльність дорослих з дітьми, художньо - літературна творчість, спілкування, творчо - продуктивна діяльність, засоби естетичного виховання.Викликаю інтерес у дітей і позитивно вплинуть на їх емоції, розвиваю їх фантазію, допитливість і творчість, формую здатність взаємодіяти один з одним в ігрових ситуаціях, залучаю батьків в розробці проектів, підготовці і проведенні інсценівок.Відкриваю дитині доступ до культури свого та інших народів через сюжетно-рольову гру, знайомлячи його з особливостями повсякденного побуту їхніх однолітків, звичаїв, традицій, дитячим фольклором, іграми, традиціями проведення свят.

Рекомендації для батьків. «Як виховати маленького патріота»

Якщо в дитинстві дитина відчував почуття жалості до іншої людини, радість від гарного вчинку, гордість за своїх батьків, захоплення від зустрічі з прекрасним подвигом, він придбав емоційний досвід.

Тим самим будуть побудовані шляхи для асоціацій емоційного характеру, а це є основою, фундаментом глибших почуттів, умовою повноцінного розвитку людини.

Виховання маленького патріота починається з найближчої для нього - рідного дому, вулиці, де він живе, дитячого садка.

Звертайте увагу дитини на красу рідного міста

Дайте уявлення про роботу громадських установ. пошти, магазину, бібліотеки і т. д.

Поспостерігайте за роботою співробітників цих установ, відзначте цінність їх праці.

Розширюйте свій кругозір

Учіть дитину правильно оцінювати свої вчинки і вчинки інших людей.

Читайте йому книги про батьківщину, її героїв, про традиції, культуру свого народу

Заохочуйте дитину за прагнення підтримувати порядок, зразкову поведінку в громадських місцях.

Таким чином, в педагогічному аспекті під патріотичним вихованням мною розуміється процес формування свідомої людини, яка любить свою Батьківщину, землю, де він народився і ріс, який пишається історичними звершеннями свого народу і його культурою.

У ролі змістовних джерел патріотичного виховання в освітньому процесі виступає взаємопов'язана цілісність почуттів, емоцій і відносин.

 

Пам'ятні місця рідного міста «Тільки той, хто любить, цінує і поважає накопичене і збережене попереднім поколінням, може любити Батьківщину, дізнатися її, стати справжнім.

Екскурсія до пам'ятника «Юність-Батьківщині» «Тільки той, хто любить, цінує і поважає накопичене і збережене попереднім поколінням, може любити Батьківщину, дізнатися її, стати справжнім.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар